Játszva tanulás oktató játékokkal

Az oktató játékok úgy segítik a gyerekek tanulását és a fejlődését, hogy a kicsik észre sem veszik, sőt jól szórakoznak. Ezeknek a játékoknak a varázsa abban rejlik, hogy össze tudják kapcsolni a tanulást a játékkal, így a gyerekek játszva fedezhetik fel a világot, és rengeteget tanulnak közben. Az oktató játékok izgalmas kalandok elé állítják őket, éppen ezért szeretik annyira. Minden egyes feladat egy új felfedezés, sikerélmény, ami a kíváncsiságukat és a kreativitásukat folyamatosan fenntartja.

A játékok célja tulajdonképpen éppen ez, hogy a gyerekek játszva sajátítsanak el olyan alapvető készségeket, mint a számolás, a betűismeret, a logikus gondolkodás, vagy akár a szociális kapcsolatok építése. Közben szinte észrevétlenül fejlődik a kézügyességük, a problémamegoldó képességük, erősödik a kitartásuk, hiszen minden jól megoldott feladat új lendületet ad a további próbálkozásokhoz.

Mivel egyáltalán nem érzik úgy a gyerekek, hogy „kötelező” tanulás zajlik, sokkal inkább egy játékos kihívásnak érzik, azért kedvelik ezeket a játékokat. Vidám színek, kedves formák, barátságos figurák kísérik végig őket a feladatokon, ráadásul azonnali visszajelzést kapnak, hogy ügyesek voltak-e. Ezzel az oktató játékok erősítik az önbizalmat, növelik a sikerélményt, és megtanítják a kicsiket arra is, hogy bátran merjenek próbálkozni, hibázni, majd újra kezdeni.

Szülőként, pedagógusként is jó érzés látni, hogy bár a gyerekek boldogan játszanak, közben rengeteget fejlődnek. Az oktató játékok használata nemcsak az óvodás és kisiskolás korosztálynak előnyös, hanem már egészen kisgyermekkorban is elkezdhető, hiszen már ekkor kialakulhat bennük a tanulás iránti szeretet. Ezek a játékok a gyermeki agy fejlődését is serkentik, segítik a koncentrációt, és hozzájárulnak ahhoz, hogy később is könnyebben vegyék az akadályokat az iskolában és az élet más területein.

Így tehát az oktató játékok többek egyszerű szórakozásnál. Valódi értékeket képviselnek, ami hozzájárul ahhoz, hogy a gyermekek boldogan és kiegyensúlyozottan fejlődhessenek úgy, hogy a tanulás örömforrássá válik számukra.

Szólj hozzá!